schodołazy

Osoby niepełnosprawne w wielu sytuacjach napotykają bariery architektoniczne, które trudno pokonać będąc na wózku inwalidzkim lub posiadając ograniczone możliwości ruchowe. Nawet zwykłe schody mogą być nie lada problemem, z którym nie można sobie poradzić bez specjalistycznego sprzętu. W tym celu stosuje się schodołazy, które są najtańszym i najprostszym sposobem na likwidację ograniczeń architektonicznych. To specjalnego typu wózki, które dzięki odpowiedniemu mechanizmowi pozwalają osobie niepełnosprawnej pokonać stopnie i dotrzeć do wybranego miejsca. Coraz częściej są spotykane zarówno w domach prywatnych, jak i miejscach publicznych. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup schodołazów nowych, które służą niepełnosprawnym pracownikom. To znaczne ułatwienie codziennego życia osób poruszających się na wózkach bądź mających ograniczoną sprawność ruchową. W ofercie sklepu Horyzonty Bez Granic znajdują się zarówno modele nowe, jak i schodołazy używane. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.


Schodołazy Gąsienicowe

Schodołaz  TK 100 – Treppenkul Schodołaz gąsienicowy Jolly TGR
Schodołaz TK 100 – Treppenkuli Schodołaz Jolly TGR
używany 5 400 zł
rekondycjonowany 9 500 zł
cena 8 000 zł
zobacz zobacz
Schodołaz Climber Schodołaz gąsienicowy VIMEC T09 ROBY
Schodołaz Climber Schodołaz Vimec T09 Roby
cena 8 000 zł używany 9 000 zł
  nowy 11 900 zł
zobacz zobacz
Schodołaz gąsienicowy VIMEC T09 ROBY Schodołaz gąsienicowy LG 2004 Antano
Schodołaz KSP Sherpa N902 Schodołaz LG 2004 Antano
cena 9 000 zł cena 9 900 zł
zobacz zobacz
Schodołaz gąsienicowy JOLLY Junior Plus Schodołaz Stairmax
Schodołaz JOLLY Junior Plus Schodołaz Stairmax
cena 9 999 zł cena 11 000 zł
zobacz zobacz
Schodołaz gąsienicowy Liftkar PTR 130 Schodołaz gąsienicowy TK 200 – Treppenkuli Public
Schodołaz Liftkar PTR 130 Schodołaz TK 200 – Treppenkuli Public
używany 11 500zł cena 19 900 zł
zobacz zobacz

Schodołazy Kroczące

Schodołaz Scalamobil S20 Schodołaz Scalamobil S25
Schodołaz Scalamobil S20 Schodołaz Scalamobil S25
cena 2 600 zł cena 3 200 zł
zobacz zobacz
Schodołaz Scalamobil-s27 Schodołaz Scalacombi S36 Alber
Schodołaz Scalamobil S27 Schodołaz Scalacombi S36 Alber
cena 3 400 zł cena 9 500 zł
zobacz zobacz
Schodołaz Sano Liftkar PTS 130 Schodołaz Sano Liftkar Outdoor
Schodołaz Sano Liftkar PTS 130 Schodołaz Sano Liftkar Outdoor
cena 8 400 zł cena 8 400 zł
zobacz zobacz
Schodołaz Sano Liftkar UNI Schodołaz LG2020
Schodołaz Sano Liftkar UNI Schodołaz LG2020
cena 9 999 zł cena 9 900 zł
zobacz zobacz
Informacje zawarte na stronie, opisy, zdjęcia schematy mają jedynie charakter poglądowy i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Nasza oferta – nowoczesne i sprawdzone schodołazy

Swoboda poruszania się jest ważna dla każdego człowieka. Często bywa ograniczona dla oób niepełnosprawnych, przemieszczających się na wózkach inwalidzkich lub posiadających dysfunkcje ruchowe. Niestety, nie wszystkie budynki mieszkalne oraz budynki użyteczności publicznej wyposażone są w udogodnienia architektoniczne dla osób niepełnosprawnych, choć sytuacja ostatnimi czasy znacznie się poprawiła. Dlatego też nasza firma Horyzonty Bez Granic, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich Klientów, oferuje bezpieczne i wygodne urządzenia zwane schodołazami. Z roku na rok cieszą się one coraz większą popularnością dzięki swojej funkcjonalności i stosunkowo niskiej cenie.

Przeznaczenie schodołazów i dostępne rodzaje

Schodołazy to proste w użyciu transportery schodowe oraz najtańszy i najłatwiejszy sposób likwidacji barier architektonicznych. Te specjalnego typu wózki dzięki odpowiedniemu mechanizmowi pozwalają osobom niepełnosprawnym pokonywać stopnie oraz docierać bezproblemowo i szybko do wybranych miejsc. Mają zastosowanie zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i publicznych, takich jak przychodnie, urzędy, szkoły, teatry czy muzea. Umożliwiają, w zależności od modelu, przemieszczanie się po różnych typach schodów – prostych, wąskich, krętych czy stromych. Horyzonty Bez Granic oferują Państwu przede wszystkim dwa najpopularniejsze i najpraktyczniejsze modele schodołazów:

  • schodołazy gąsienicowe– wyposażone w specjalny mechanizm umożliwiający podniesienie osoby niepełnosprawnej na podnośniku oraz gąsienice, które z łatwością poruszają się po nierównych powierzchniach, wjeżdżając po ich krawędzi. Przykładowe modele to: TK 200 – Treppenkuli Public, Jolly TGR, Stairmax, KSP Sherpa N902, JOLLY Junior Plus;
  • schodołazy kroczące – wyposażone w specjalny system kół i akumulator, dzięki nim można bezpiecznie i stabilnie poruszać się po schodach w górę i w dół, schodek po schodku, pokonywać nawet bardzo strome schody i podjazdy. Sprzedawane są w komplecie z wózkiem inwalidzkim lub fotelikiem, przykładowe modele to: Scalamobil S20, Scalamobil s25, Scalamobil s27, Sano Lifktar Outdoor, Sherpa Enderes, Sano Liftkar UNI. Wielozadaniowość i prostota obsługi

Dostępne w naszej ofercie schodołazy gąsienicowe i kroczące można bez problemu rozmontowywać i transportować w samochodach osobowych. Ich użytkowanie nie wymaga zbytniego nakładu siły osób trzecich, jest intuicyjne i proste w obsłudze, choć do produkcji schodołazów wykorzystuje się najnowsze technologie. Wystarczy podpiąć je do wózka i już można ich używać (w przypadku schodołazów gąsienicowych) lub usadowić chorą osobę na schodołazie w komplecie z wózkiem lub fotelikiem (w przypadku wielu schodołazów kroczących). Cechują się mobilnością i uniwersalnością – pasują do wielu modeli wózków inwalidzkich, zarówno lekkich, jak i ciężkich. Część naszych schodołazów posiada specjalne systemy hamulcowe. Są bezpieczne i nie wymagają instalacji, dzięki czemu nie potrzeba zezwolenia budowlanego na korzystanie z nich. Nie uszkadzają także i nie niszczą schodów. Nasze schodołazy w zależności od modelu wykorzystuje się do transportowania osób na wózkach inwalidzkich wewnątrz budynków oraz na świeżym powietrzu. Zapewniają więc swobodę przemieszczania się, pełnego uczestnictwa w życiu domowym oraz społecznym, cieszenia się życiem w sposób aktywny. Każda osoba może wybrać model pasujący do jej indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Oferujemy pomoc doradczą w tym zakresie. Naszym priorytetem jest zapewnienie Państwu produktów jak najwyższej jakości, dopasowanych do osobistych preferencji, warunków zdrowotnych i mieszkalnych.

Schodołazy nowe i schodołazy używane

Można u nas zakupić schodołazy nowe i schodołazy używane od najbardziej renomowanych producentów, od wielu lat funkcjonujących na rynku produktów medycznych. Z naszej oferty korzystają osoby prywatne, potrzebujące tych urządzeń do podniesienia swojej jakości życia, oraz przedsiębiorstwa, które decydują się na zakup schodołazów, by mogły one służyć ich niepełnosprawnym pracownikom i tym samym pomagać im w codziennej pracy. Dzięki możliwości nabycia schodołazów nowych, jak i schodołazów używanych, na te wygodne i bezpieczne transportery schodowe mogą pozwolić sobie osoby i firmy o zróżnicowanych dochodach i potrzebach (istnieje możliwość uzyskania dofinansowania z NFZ). Każdy dostępny u nas schodołaz posiada certyfikat CE, gwarancję oraz instrukcję obsługi w języku polskim. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Na życzenie Klienta zapewniamy transport towaru.

Nie pozwól pokonać się barierom, które stawia przed Tobą życie! Nasze schodołazy gąsienicowe i kroczące, tak nowe jak i używane, to gwarancja solidnego wykonania oraz komfortowego, bezpiecznego przemieszczenia się w dowolnej przestrzeni prywatnej i publicznej. To idealne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych, chcących w pełni korzystać z życia.

Pokonywanie ograniczeń

Inwestycja w schodołazy gąsienicowe nowe przynosi same korzyści. Urządzenie ułatwia przełamywanie barier i utrudnień, jakie wynikają z niepełnosprawności. Osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych mogą odtąd swobodnie poruszać się po schodach z niewielką pomocą drugiej osoby. Sprzęt może obsługiwać każdy, bez względu na to, ile ma siły – łatwe sterowanie i manewrowanie to zalety, jakie posiadają urządzenia od Horyzontów Bez Granic. Kompaktowe rozmiary umożliwiają swobodny transport i przechowywanie – schodołazy gąsienicowe nowe mogą być przewożone w samochodzie. Dzięki temu zawsze możesz mieć sprzęt przy sobie, gdziekolwiek jedziesz.

Ułatwienie dla niepełnosprawnych i ich opiekunów

Niezawodne urządzenie, jakim są schodołazy gąsienicowe nowe, pozwala swobodnie poruszać się w dowolnej przestrzeni, nawet takiej, gdzie ukształtowanie terenu nie sprzyja osobom jeżdżącym na wózku inwalidzkim. Schody, wzniesienia i nierówności nie będą stanowiły żadnego problemu dla niepełnosprawnych. To duże ułatwienie zarówno dla nich, jak i opiekunów, którzy nie muszą dźwigać całego ciężaru. Transporter można dostosować do kąta nachylenia schodów – dowolne stopnie stają się łatwiejsze do pokonania dla niepełnosprawnych. Schodołazy gąsienicowe nowe są objęte 5-letnią gwarancją i posiadają certyfikat sanepidu CE.

Pokonać bariery za pomocą schodołazu

Nierzadko ukształtowanie terenu czy budownictwo wyklucza osoby niepełnosprawne. Tam, gdzie nie ma windy, trudno dostać się na piętro, co niesie za sobą konsekwencje – wybór mieszkania na parterze czy miejsca pracy nie wedle własnych upodobań i wykształcenia, ale charakteru budynku. Schodołazy kroczące nowe pozwalają pokonać te bariery, dzięki czemu mamy większe możliwości. Możemy pokonywać stopnie przy pomocy drugiej osoby – łatwość sterowania pozwala operować urządzeniem bez użycia siły. Żywotność akumulatora zapewnia długą i nieprzerwaną pracę, dzięki czemu schodołazy kroczące nowe będą doskonale służyć ich użytkownikom.

Schodołaz - urządzenie dla wygody opiekuna

Wybierając schodołazy kroczące nowe z oferty Horyzontów Bez Granic, mamy gwarancję, że poruszanie się po schodach nie będzie już stanowić najmniejszego problemu. Z łatwością pokonamy każdy stopień, a przy tym jesteśmy pewni, że opiekun nie przemęczy się podczas transportowania osoby. Bariery wynikające z niepełnosprawności można łatwo przezwyciężyć – schodołazy kroczące nowe umożliwiają poruszanie się, bez względu na to, gdzie chcemy dotrzeć.

Schodołaz - pomoc w powrocie do sprawności

Osoby z ograniczeniami ruchowymi mają szansę wrócić do sprawności. Schodołazy kroczące nowe pozwolą pokonać każde schody, nawet kręte. Rączki pokryte materiałem antypoślizgowym umożliwiają bezpieczny uchwyt, co zwiększa komfort użytkowania urządzenia. Kompaktowe rozmiary transportera doskonale sprawdzają się na wąskich i krętych stopniach, dzięki czemu wszędzie możemy korzystać ze schodołazów kroczących nowych.

Oferujemy atrakcyjne warunki zakupu
zapoznaj się z:
Dział handlowy
+48 501 422 992