Strona główna > Schodolazy Gąsienicowe Nowe

Schodołazy gąsienicowe

NOWE

Strona główna > Schodolazy Gąsienicowe Nowe

Schodołazy gąsienicowe

NOWE

Rodzaj schodołaza

Gąsienicowe

Stan schodołaza

Model schodolaza

Funkcje schodołaza

nowosc@2x (1)
transporter schodowy dla niepełnosprawnych

Optimus HLD 01

9 900 zł

nowosc@2x (1)

Optimus HLD 01+

10 900 zł

nowosc@2x (1)

Optimus HLD 02

9 900 zł

nowosc@2x (1)

Optimus HLD 02+

10 900 zł

nowosc@2x (1)

Optimus HLD 04

13 500 zł

nowosc@2x (1)

Optimus HLD 05

12 900 zł

nowosc@2x (1)

Optimus HLD 06

14 900 zł

nowosc@2x (1)

Optimus HLD 07

11 900 zł

nowosc@2x (1)
Stojak do schodołaza Optimus HLD 01/01

Stojak do schodołaza Optimus HLD 01/01+​

999 zł

Informacje zawarte na stronie, opisy, zdjęcia schematy mają jedynie charakter poglądowy i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Nowe schodołazy gąsienicowe

Horyzonty Bez Granic oferują rozwiązania, które pomagają w przełamywaniu barier i ograniczeń, jakie stawia nam własne ciało. Pokonywanie schodów przez osoby niepełnosprawne stanowi ogromne trudności, zwłaszcza gdy nasz opiekun jest drobniejszy i nie ma wystarczająco dużo siły, aby nam pomóc. W takiej sytuacji schodołazy gąsienicowe nowe będą doskonałą propozycją, która w znaczący sposób wpłynie na poprawę komfortu życia zarówno osoby niepełnosprawnej, jak również jej opiekuna. Umożliwią one poruszanie się po stopniach, zarówno w górę, jak i w dół. Urządzenie obsługiwane jest przez opiekuna, jednak zostało zaprojektowane w taki sposób, że nie wymaga użycia siły. Schodołazy ułatwiają przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym po schodach, likwidując barierę, która często uniemożliwia normalne funkcjonowanie.  Także schodolazy gąsienicowe używane pozwalają sprawnie poruszać się, bez ograniczeń pokonywać stopnie aby codzienne funkcjonowanie nigdy więcej nie było ograniczone barierą jaką stanowią schody.

Nowe schodołazy gąsienicowe

Horyzonty Bez Granic oferują rozwiązania, które pomagają w przełamywaniu barier i ograniczeń, jakie stawia nam własne ciało. Pokonywanie schodów przez osoby niepełnosprawne stanowi ogromne trudności, zwłaszcza gdy nasz opiekun jest drobniejszy i nie ma wystarczająco dużo siły, aby nam pomóc. W takiej sytuacji schodołazy gąsienicowe nowe będą doskonałą propozycją, która w znaczący sposób wpłynie na poprawę komfortu życia zarówno osoby niepełnosprawnej, jak również jej opiekuna. Umożliwią one poruszanie się po stopniach, zarówno w górę, jak i w dół. Urządzenie obsługiwane jest przez opiekuna, jednak zostało zaprojektowane w taki sposób, że nie wymaga użycia siły. Schodołazy ułatwiają przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym po schodach, likwidując barierę, która często uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Schodolazy Gąsienicowe Używane nowe pozwalają sprawnie poruszać się, bez ograniczeń pokonywać stopnie aby codzienne funkcjonowanie nigdy więcej nie było ograniczone barierą jaką stanowią schody.

Schodołazy gąsienicowe – kompaktowość i wsparcie w każdej sytuacji

Komfortowa mobilność i samodzielność osób z niepełnosprawnościami to fundamentalne kwestie dotyczące ich zdrowia psychicznego i fizycznego. Dostęp do wysokiej jakości sprzętu, który ułatwia codzienne życie oraz pomaga w pokonywaniu barier związanych z ograniczeniami ruchowymi to podstawowy element wsparcia. Schodołazy nowe gąsienicowe stanowią innowacyjne rozwiązanie dla osób, które napotykają trudności z poruszaniem się na wózku po wymagającym terenie.

Jak działają schodołazy gąsienicowe?

Schodołaz gąsienicowy to specjalistyczny pojazd, który umożliwia bezpieczne pokonywanie różnego rodzaju schodów. Główną cechą wyróżniającą te urządzenia jest ich konstrukcja oparta na gąsienicach, podobnie jak w przypadku pojazdów terenowych. Gąsienice umożliwiają sprawną i stabilną jazdę po prostych biegach schodowych. Nowy schodołaz gąsienicowy idealnie sprawdza się przy transporcie osób o znacznej masie. Ponadto wybrane modele pozwalają na komfortowe pokonywanie powierzchni płaskich, również poza budynkiem. Warto również nadmienić, że schodołaz gąsienicowy jest idealnym rozwiązaniem w przypadku operatorów w podeszłym wieku.

Wszystkie schodołazy gąsienicowe wyposażone są w elektryczny napęd, co sprawia, że poruszanie się nimi jest jeszcze łatwiejsze i bardziej komfortowe dla użytkownika. Dzięki temu osoba kierująca urządzeniem może kontrolować prędkość i kierunek ruchu, co zwiększa precyzję całego transportu.

Jak dokładnie działają schodołazy gąsienicowe? – mechanizm działania

Schodołazy gąsienicowe są zasilane przez silniki elektryczne, które napędzają mechanizmy poruszające gąsienice. Są zwykle umieszczone w głównym korpusie urządzenia. Gąsienice – główny element jezdny – umożliwiają poruszanie się zarówno w górę jak i w dół schodów. Wykonane są z gumy o wysokim współczynniku tarcia, która zapewnia przyczepność do różnych rodzajów stopni. Sprzęty są dodatkowo wyposażone w systemy kontroli prędkości i kierunku, które pozwalają operatorowi na precyzyjne sterowanie. Wszelkie czynności związane z obsługą schodołazów sprowadzają się do wciskania odpowiednich przycisków oraz prawidłowego manewrowania urządzeniem.

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa podczas pokonywania schodów, każdy operator powinien zostać przeszkolony przez wykwalifikowanego sprzedawcę, który szczegółowo omówi zarówno zasady działania jak również wszelkiego rodzaju kwestie dotyczące konkretnego modelu. Mimo, że schodołazy gąsienicowe – jako grupę produktów – można uznać za podobne do siebie, to jednak każdy charakteryzuje się nierzadko spersonalizowanymi rozwiązaniami, które determinują konieczność prawidłowego ich zrozumienia, w celu bezpiecznej obsługi. Ponadto wybrane modele posiadają np. funkcję wózka elektrycznego, co także wymaga zwrócenia uwagi na określone sytuacje związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

Atuty schodołazów gąsienicowych – najważniejsze informacje

Schodołazy gąsienicowe to nie tylko alternatywa dla innych urządzeń transportowych czy ramp najazdowych, ale często jedyna opcja dla osób z niepełnosprawnościami, którzy mieszkają w budynkach o wąskich klatkach schodowych lub tam, gdzie instalacja stałego sprzętu jest niemożliwa. Te urządzenia są niezwykle proste w obsłudze. Zazwyczaj wystarczy opanować umiejętność sterowania odpowiednimi przyciskami (góra-dół), które znajdują się na obydwu rączkach. Dodatkowo, ogromną zaletą są ergonomiczne uchwyty oraz wytrzymałe akumulatory. Dzięki temu mamy gwarancję, że urządzenie może zostać naładowane wszędzie, gdzie istnieje dostęp do gniazdka elektrycznego.

W naszym sklepie Horyzonty Bez Granic oferujemy szeroki wybór modeli schodołazów o różnych parametrach i cenach, które spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Znajdziesz u nas schodołazy gąsienicowe nowe, jak i modele używane w bardzo dobrym stanie, które z łatwością przetransportujesz w każdym samochodzie osobowym, ze względu na możliwość rozkładania na kilka mniejszych części.

Nowe schodołazy gąsienicowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Schodołazy gąsienicowe muszą być wykonane z solidnych i trwałych materiałów, co gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo użytkowania, ale także wydajność, niezawodność i długą żywotność urządzenia. Warto także zapoznać się z procesem montażu i demontażu schodołazów – cały proces powinien przebiegać szybko i sprawnie, tak, aby osoba trzecia poradziła sobie bez większych trudów. Schodołazy gąsienicowe występują w kilku wariantach maksymalnego udźwigu, standardowo jest to 130 kg, ale dostępne są także modele o udźwigach 150 kg, 160 kg, 200 kg, a nawet 230 kg.

W zależności od warunków transportowych dobrze jest wybierać sprzęty kompaktowe, o wysokim komforcie obsługi, które zajmują niewiele miejsca, mają zintegrowane siedzisko przy jednoczesnym gąsienicowym systemie jazdy. W Horyzontach Bez Granic oferujemy najnowocześniejsze modele, które cechują się nie tylko solidną konstrukcją i wytrzymałością, ale także łatwością obsługi i wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Dzięki innowacyjnym schodołazom gąsienicowym, osoby z niepełnosprawnościami mogą sprawnie pokonywać barierę w postaci schodów, które wcześniej stanowiły dla nich przeszkodę nie do pokonania – zarówno w głowie, jak i w rzeczywistości. Jest to opłacalna inwestycja dla osoby chorej, jak i dla jej opiekuna.

Sprawdź także: Schodołazy.

Scroll to Top