Strona główna > Schodolazy Kroczące Nowe

Schodołazy kroczące

NOWE

Strona główna > Schodolazy Kroczące Nowe

Schodołazy kroczące

NOWE

Rodzaj schodołaza

Gąsienicowe

Stan schodołaza

Model schodolaza

Funkcje schodołaza

nowosc@2x (1)
schodołazy kroczące nowe

Schodołaz Liftkar PTS 130

19 000 zł

nowosc@2x (1)

Schodołaz Liftkar PTS 160

21 300 zł

nowosc@2x (1)
schodołaz kroczący

Schodołaz Liftkar PT UNI 130

22 600 zł

nowosc@2x (1)

Schodołaz
Liftkar PT UNI 160

24 900 zł

nowosc@2x (1)

Schodołaz
Liftkar PT Fold 130

22 600 zł

nowosc@2x (1)

Schodołaz
Liftkar PT Fold 160

24 900 zł

nowosc@2x (1)

Schodołaz LG2020

14 900 zł

Informacje zawarte na stronie, opisy, zdjęcia schematy mają jedynie charakter poglądowy i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Nowe schodołazy kroczące

Osoby niepełnosprawne spotykają na swojej drodze wiele barier i ograniczeń, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie. Pokonywanie schodów jest dużym problemem dla wszystkich, którzy poruszają się na wózku inwalidzkim, ale także dla opiekunów, którzy są zobligowani pomóc w takiej sytuacji. Schodołazy kroczące umożliwiają transport osób po stopniach, także krętych. Łatwość sterowania znacznie ułatwia manewrowanie sprzętem, a wskaźnik poziomu nachylenia pozwala zoptymalizować balans podczas zjeżdżania i wjeżdżania. Wysokiej jakości schodołazy kroczące nowe usprawniają transport w dowolnej przestrzeni. Sprawdż także nasze schodołazy kroczące używane w bardzo dobrych cenach.

Nowe schodołazy kroczące

Osoby niepełnosprawne spotykają na swojej drodze wiele barier i ograniczeń, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie. Pokonywanie schodów jest dużym problemem dla wszystkich, którzy poruszają się na wózku inwalidzkim, ale także dla opiekunów, którzy są zobligowani pomóc w takiej sytuacji. Schodołazy kroczące nowe umożliwiają transport osób po stopniach, także krętych. Łatwość sterowania znacznie ułatwia manewrowanie sprzętem, a wskaźnik poziomu nachylenia pozwala zoptymalizować balans podczas zjeżdżania i wjeżdżania. Wysokiej jakości schodołazy kroczące nowe usprawniają transport w dowolnej przestrzeni.

Schodołazy kroczące – zlikwiduj problem utrudnionej mobilności

Nowoczesne urządzenie ułatwiające poruszanie się osobom na wózku to tak zwany schodołaz dla niepełnosprawnych. Cena jest uzależniona od konkretnego modelu, który różni się konstrukcją, parametrami oraz mechaniką przemieszczania. Jednym z nich jest schodołaz kroczący, który umożliwia użytkownikom bardziej naturalny sposób transportu, naśladując kroki ludzkie. Te sprzęty cieszą się wysoką popularnością wśród osób z ograniczeniami ruchowymi.

Jak działają schodołazy kroczące?

Schodołazy kroczące wykorzystują zaawansowane mechanizmy napędowe i stabilizacyjne, aby umożliwić płynne przemieszczanie się po schodach. Ich konstrukcja opiera się na kroczącym systemie jezdnym, który w zależności od producenta i konkretnego modelu, wyposażony jest na system kółek działających naprzemiennie lub w wysuwaną elektrycznie dźwignię jezdną, za pomocą której schodołaz kroczący pokonuje poszczególne stopnie. Dzięki temu użytkownik może bezpiecznie i komfortowo pokonywać zarówno schody proste, jak i kręte, bez konieczności instalowania stałych urządzeń transportowych czy ramp najazdowych.

Schodołazy kroczące występują w dwóch rodzajach – razem ze zintegrowanym siedziskiem lub z możliwością przymocowania do wózka inwalidzkiego. Pierwsza opcja świetnie sprawdzi się u chorych z ograniczoną mobilnością oraz w przypadku wąskich schodów. Drugi rodzaj, dostosowany do montażu do wózka inwalidzkiego to rozwiązanie w każdym przypadku, kiedy schodołaz gąsienicowy nie zmieści się pomiędzy biegami schodów. Dodatkowo można go także stosować w różnych miejscach użyteczności publicznej.

Te sprzęty medyczne przyczyniają się do zyskania niezależności i pewności siebie przez osoby z niepełnosprawnościami. Codzienne wyzwania związane z poruszaniem się po schodach stają się możliwe, a ewentualna ewakuacja przebiega sprawnie i bezpiecznie.

Schodołazy nowe kroczące – zalety użytkowania

Schodołazy nowe kroczące pozwalają użytkownikom na bardziej naturalny sposób pokonywania schodów i innych barier architektonicznych, co przekłada się na większą wygodę i niezależność podczas codziennych aktywności. Dzięki zaawansowanym systemom stabilizacyjnym i hamulcom schodołazy kroczące zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i skutecznego wsparcia.

Urządzenia mogą być stosowane w różnych typach budynków i na odmiennych typach schodów, począwszy od prostych, poprzez kręte, aż do spiralnych czy zabiegowych, co czyni je uniwersalnym rozwiązaniem dla osób z wieloma niepełnosprawnościami. Schodołazy kroczące są zazwyczaj kompaktowe i łatwe w transporcie, dzięki czemu można z nich korzystać zarówno w domu, jak i poza nim.

Czym jeszcze odznaczają się schodołazy kroczące?

Schodołazy kroczące to najbardziej uniwersalne modele służące do transportu osób z niepełnosprawnościami. Są lekkie, łatwe do rozłożenia, montażu oraz transportu w bagażniku samochodowym każdego auta. Co ważne są również bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze. Nie wymagają skomplikowanych instrukcji programowania, a jedynie obsługi przełącznika góra-dół. Sterowanie polega na prawidłowym balansie urządzeniem podczas pokonywania kolejnych stopni schodów.

Opanowanie obsługi schodołaza warto zacząć od odpowiedniego przeszkolenia przez osobę doświadczoną z takim sprzętem. Do każdego urządzenia dołączana jest również instrukcja obsługi, dzięki czemu w razie problemów zawsze można znaleźć rozwiązanie. Każde urządzenie, które znajdziesz w ofercie sklepu Horyzonty bez Granic, spełnia najwyższe standardy jakości oraz bezpieczeństwa.

Dofinansowanie na nowe schodołazy kroczące

Zakup nowego sprzętu medycznego, jaki jest schodołaz to bardzo duży wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych wzwyż. Wszystko zależy od modelu oraz konstrukcji schodołaza.  Dlatego warto postarać się o dofinansowanie tego funkcjonalnego sprzętu ułatwiającego poruszanie. Wystarczy złożyć odpowiednie dokumenty w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, na które składają się ważne orzeczenie o niepełnosprawności oraz faktura pro-forma za zakup konkretnego modelu schodołaza. Dofinansowanie może wynosić nawet 95%, dlatego jest to bardzo opłacalna forma zakupu. Dodatek pieniężny można również otrzymać na zakup używanych schodołazów, które również są godne zaufania.

Nowoczesne rozwiązania na wyciągnięcie ręki

Schodołaz dla osób niepełnosprawnych stanowi nie tylko wsparcie w codziennym życiu osób z ograniczonymi ruchami, ale również jest symbolem niezależności i samodzielności społecznej. Dzięki nim osoby z ograniczeniami ruchowymi mogą cieszyć się większą mobilnością, co przekłada się na poprawę ich jakości funkcjonowania. To także ogromne ułatwienie i pomoc dla bliskich i całej rodziny.

W Horyzontach Bez Granic oferujemy szeroki wybór schodołazów kroczących, dostosowanych do różnych potrzeb i preferencji klientów. Nasze produkty cechuje wysoka jakość wykonania, nowoczesne technologie oraz profesjonalna obsługa, która służy pomocą w doborze odpowiedniego urządzenia.

Schodołazy dla niepełnosprawnych to świetna i skuteczna alternatywa dla bardziej wymagających transporterów. Ich lekka i zwarta konstrukcja umożliwia podpięcie dowolnego wózka inwalidzkiego i łatwą integrację z resztą konstrukcji. Na rynku znajdziesz wiele ofert urządzeń znanych marek, jak również propozycje schodołazów używanych, które także są wysoce popularne i praktyczne.

Sprawdź także: Schodołazy.

Scroll to Top