Skutery Inwalidzkie dla niepełnosprawnych

Poruszanie się jest często dla osób niepełnosprawnych dużym utrudnieniem, a elementy architektury, na które zazwyczaj nie zwracamy szczególnej uwagi, mogą okazać się barierami nie do pokonania. Przez te ograniczenia inwalidzi zazwyczaj mają problem z uczestnictwem w życiu społecznym czy brakuje im możliwości załatwienia podstawowych spraw, jak chociażby wizyta u lekarza, czy w urzędzie. Przeszkody można jednak pokonać, dzięki odpowiednio dostosowanemu urządzeniu. Rozwiązaniem jest skuter inwalidzki, za pomocą którego osoby niepełnosprawne będą mogły z łatwością się poruszać i rozpoczną samodzielne wykonywanie różnego rodzaju czynności, na stałe wracając do życia społecznego.


Skutery Inwalidzkie dla niepełnosprawnych

Skuter inwalidzki Luggie Skuter inwalidzki Luggie Super
Skuter Luggie Skuter Luggie Super
cena 9 968 zł cena 14 288 zł
zobacz zobacz
Skuter inwalidzki Venus 4 V Venus 4 Sport L
Skuter Venus 4V Skuter Venus 4 Sport L
cena 4 536 zł cena 7 326 zł
zobacz zobacz
Skuter inwalidzki Eris Saturnus 4
Skuter Eris Skuter Saturnus 4
cena 8 640 zł cena 10 789 zł
zobacz zobacz
Skuter inwalidzk Ceres4 Ceres 4 Delux
Skuter Ceres 4 Skuter Ceres 4 Delux
cena 10 476 zł cena 11 016 zł
zobacz zobacz
Skuter inwalidzki Jupiter 4 Fast Skuter Mercurius 4
Skuter Jupiter 4 Fast Skuter Mercurius 4
cena 12 528 zł cena 17 172 zł
zobacz zobacz
Skuter inwalidzki Mercurius 4 LTD Skuter Carpo
Skuter Mercurius 4 LTD Skuter Carpo
cena 16 200 zł cena 13 932 zł
zobacz zobacz
Skuter inwalidzki Carpo Limited Edition Carpo 2 Eco
Skuter Carpo Limited Edition Skuter Carpo 2 Eco
cena 14 580 zł cena 12 744 zł
zobacz zobacz
Skuter inwalidzki Carpo2 Carpo 2 Sport
Skuter Carpo 2 Skuter Carpo 2 Sport
cena 12 960 zł cena 13 608 zł
zobacz zobacz
Informacje zawarte na stronie, opisy, zdjęcia schematy mają jedynie charakter poglądowy i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Sprawne poruszanie się po mieście

Skuter inwalidzki to nowocześniejsza i wygodniejsza alternatywa w poruszaniu się dla tradycyjnych wózków dla osób niepełnosprawnych. Połączenie skutera z wózkiem inwalidzkim umożliwia szybsze poruszanie się niż w czasie korzystania z wózka tradycyjnego lub elektrycznego. Możliwość szybszego pokonywania dłuższych dystansów i zwiększona mobliność — ze względu na swoje atrybuty i zalety, skuter inwalidzki sprawdzi się nie tylko jako środek transportu dla osób niepełnosprawnych. Coraz częściej urządzenie służy również ułatwieniu życiu codziennego osobom starszym, a także otyłym.

Tego typu skuter to bowiem znakomita opcja do poruszania się po mieście. Nie jest to wcale pojazd dużych rozmiarów, dzięki czemu bez większych problemów inwalida lub senior będzie mógł poruszać się po chodniku czy nawet po drodze. Oczywiście, takie skutery nie rozwijają zawrotnych prędkości, ale nie są to pojazdy do tego przeznaczone. Ich zadaniem jest przede wszystkim umożliwienie osobom niepełnosprawnym łatwe i skuteczne poruszanie się po miejskich drogach. Warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas skuter inwalidzki jest w stanie dobrze odnaleźć się na różnego rodzaju nawierzchniach. Nie wszędzie mamy przecież do czynienia z prostą, asfaltową drogą, dlatego też skuter powinien być w stanie sprawnie jeździć po każdej powierzchni.

Nie bez znaczenia jest również design skuterów dla niepełnosprawnych.

Elegancki, współczesny wygląd dodatkowo zwiększa przyjemność korzystania z pojazdu. Skutery dla niepełnosprawnych wyposażone są także w najnowocześniejsze technologie, takie jak gniazda USB do ładowania telefonów komórkowych czy wykorzystywane w samochodach elektrycznych baterie najnowszej generacji.

Pojazdy doposażyć można również w szereg innych udogodnień, takich jak zabudowa przed deszczem, ochrona twarzy i klatki piersiowej przed wiatrem czy kufry, dzięki czemu pojazd sprawdzi się w każdych warunkach.

Skutery inwalidzkie dla niepełnosprawnych – wygoda podróży

Skuter inwalidzki to nie tylko podwyższenie komfortu codziennego życia oraz wygodne przemieszczanie się w najbliższej okolicy, ale również możliwość podróżowania w różne regiony świata. Dzięki swoim zaletom, skutery inwalidzkie to prosty transport we wszystkich aspektach.

W zależności od modelu, urządzenia można łatwo rozmontować, co umożliwia ich przewożenie różnymi środkami lokomocji. Dostępne są również modele kompaktowe, które cechują się wyjątkową łatwością i szybkością rozkładania oraz składania. Modele charakteryzujące się niewielką wagą oraz wielkością mogą być bez problemu transportowane na pokładzie samolotu, pociągu, autobusu, tramwaju czy statku wycieczkowego, a także w bagażniku samochodu. Dzięki temu, skutery inwalidzkie pozwalają korzystać z uroków życia, dotychczas łatwo dostępnych głównie dla osób bez ograniczeń ruchowych.

Skutery inwalidzkie dla niepełnosprawnych – na co zwrócić uwagę?

W przypadku zwykłych skuterów, większość osób największą wagę przywiążę oczywiście do osiągów czy różnych parametrów związanych z samą wydajnością maszyny. Skuter inwalidzki charakteryzuje się jednak zupełnie innymi cechami, które wychodzą na pierwszy plan. Chodzi tutaj przede wszystkim o łatwość obsługi, ale również bezpieczeństwo i mobilność pojazdu. Wybierając spośród dostępnych modeli, zwróćmy więc uwagę na to, czy osoba niepełnosprawna będzie w stanie poradzić sobie z obsługą i kierowaniem danym skuterem. Wszak poruszanie się skuterem wymaga znajomości ruchów przepisu drogowego chociaż w pewnym stopniu, aby móc jeździć w sposób bezpieczny dla nas samych, jak i dla pozostałych uczestników ruchu.

Inną niezwykle ważną cechą każdego skutera jest jego wygoda – osoba niepełnosprawna musi mieć zapewniony wystarczający komfort związany z korzystaniem z danej maszyny. Skutery dla niepełnosprawnych powinny cechować się więc przede wszystkim dużą wygodą – ważne jest w tym przypadku to, z czego są wykonane i w jaki sposób skonstruowane. W wielu przypadkach możliwa jest nawet personalizacja, co sprawia, że osoba niepełnosprawna może otrzymać skuter dostosowany do jej potrzeb. Dzięki temu możemy mieć pewność, że pojazd będzie komfortowy w użytkowaniu, a siedzisko doskonale dopasowane do osoby prowadzącej.

Życie bez barier

Skutery dla niepełnosprawnych to urządzenia skonstruowane z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają trwałość i wytrzymałość. To zintegrowany system jezdny, który ma za zadanie ułatwić poruszanie się osobom o pewnym stopniu inwalidztwa. Skuter dla niepełnosprawnych jest niezwykle prosty w obsłudze i intuicyjny, dzięki czemu poradzi sobie z nim każdy, bez względu na wiek czy stopień niepełnosprawności. Skutery zapewniają wysoką stabilność, dzięki szeroko rozstawionym kołom. Bezpieczeństwo zapewnia wspomniany już, specjalny system hamulcowy. Dzięki temu nie ma ryzyka, że skuter inwalidzki zjedzie samoczynnie z nierównej powierzchni czy nie zdoła wyhamować przed przeszkodą.

Wszystko to powoduje, iż tego typu skutery cieszą się bardzo dużą popularnością wśród tych osób, które nie są w stanie samodzielnie chodzić. Inwalidztwo nie oznacza jednak, że powinniśmy zostać przykuci do łóżka – skuter pozwala nam wrócić do społeczeństwa i otwiera przed nami możliwości, które wcześniej zdawały się być stracone. Z pomocą takiego skutera nie tylko zaczniemy samodzielnie załatwiać różnego rodzaju formalności, znacząco odciążając opiekunów, ale też różne codzienne czynności, które wcześniej były niemożliwe jak na przykład zrobienie zakupów. Jest to możliwe za sprawą koszyka, w jaki większość modeli jest wyposażonych. Im więcej udogodnień, tym większym ułatwieniem skuter inwalidzki będzie dla osób niepełnosprawnych. Zachęcamy więc do zapoznania się z modelami dostępnymi w naszej ofercie.

Oferujemy atrakcyjne warunki zakupu
zapraszamy do kontaktu
  • Telefon: +48 501 422 992
  • e-mail: biuro@horyzontybezgranic.pl
Dział handlowy
+48 501 422 992