Podnośniki ścienne

Podnośniki ścienne to rozwiązanie pozwalające na łatwy i szybki transfer osoby z niepełnosprawnością, możliwy do zastosowania w różnego typu sytuacjach. Montaż urządzeń nie wymaga żadnych zaawansowanych zmian w otoczeniu. Produkty te mogą spełniać funkcje podnośników kąpielowych, transportowych oraz rehabilitacyjnych. Dodatkowym atutem jest możliwość użytkowania podnośnika w kilku pomieszczeniach, wystarczy jedynie zamontować w nich podstawy montażowe.
NA ZAKUP OFEROWANYCH PRZEZ NAS pODNOŚNIKÓW MOŻNA UZYSKAĆ
DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW PFRON AŻ DO 95% WARTOŚCI URZĄDZENIA.
System leviCare
System do opieki LeviCare Q140System podnośnika ściennego LeviCare Q140 to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich opiekunów i osób z niepełnosprawnością, którym zależy na bezpieczeństwie oraz komforcie podczas codziennych czynności. Podnośnik LeviCare Q140 ułatwia opiekę oraz zwiększa niezależność osoby z niepełnosprawnością. Urządzenie jest uniwersalne, łatwe w obsłudze, a przy tym lekkie i niezawodne. System nazywany jest ściennym, ponieważ standardowo montowany jest do ściany, ale nie jest to jedyna opcja instalacji urządzenia. Urządzenie jest przenośne, zatem jeden podnośnik może być stosowany przy wielu podstawach w różnych pomieszczeniach. Pozwala to na rozbudowanie systemu bez konieczności wykonywania modernizacji architektonicznych.
Zalety urządzenia
  • regulacja długości ramienia,
  • różne możliwości montażowe w zależności od warunków architektonicznych pomieszczenia,
  • możliwość dopasowania podnośnika w każdym, nawet małym, pomieszczeniu,
  • udźwig do 140 kg oraz obrót 180 stopni,
  • najlżejszy podnośnik ścienny na rynku,
  • możliwość przenoszenia podnośnika między podstawami zamontowanymi w różnych pomieszczeniach,
  • minimalna ingerencja w strukturę budynku
  • nie wymaga remontów i przeróbek pomieszczeń
  • zasilany sieciowo lub akumulatorowo
  • posiada specjalne zabezpieczenie przed wysunięciem z podstawy
Systemy montażu
Montaż podnośnika LeviCare Q140 wykonywany jest przez wyszkolonych specjalistów w sposób funkcjonalny oraz zapewniający bezpieczeństwo użytkowania. Przed instalacją urządzenia sprawdzane są warunki architektoniczne pomieszczeń oraz wytrzymałość ścian i sufitów. Biorąc pod uwagę uwarunkowania oraz potrzeby klienta, wybierana jest jedna z trzech opcji montażowych: montaż na słupku “podłoga – sufit”, montaż na słupku “podłoga”, montaż do ściany. Dzięki temu podnośnik Q140 może być zamontowany w każdym pomieszczeniu i spełniać wszystkie wymogi osoby z niepełnosprawnością oraz opiekuna.
Transfer do wanny przy pomocy opiekuna:
Akcesoria
Rama jezdna do Q140

Rama jezdna umożliwia wykorzystanie podnośnika LeviCare Q140 jako podnośnika jezdnego. Montaż podnośnika Q140 do ramy jest niezwykle prosty, a wysokiej jakości elementy układu jezdnego pozwalają na łatwy i komfortowy transfer. Dodatkowo baza jezdna posiada manualny lub elektryczny rozstaw płóz zapewniający wszechstronność produktu oraz bezproblemowy podjazd pod różne rodzaje wózków inwalidzkich, wannę, łóżko itp. Maksymalny udźwig ramy jezdnej wynosi 110kg.
zobacz
Adapter Q140

Poprawia możliwości manewrowe i powiększa zasięg roboczy podnośnika Q140 dodając dodatkową oś obrotu.
zobacz
Akumulator

Zewnętrzny akumulator umożliwia używanie podnośnika Q140 bez konieczności podłączania do sieci elektrycznej.
zobacz
Waga LeviCare

Urządzenie, które pozwala zważyć użytkownika w trakcie podnoszenia. Kompatybilne z podnośnikiem Q140 i dowolnym wieszakiem.
zobacz
Wieszaki
Wieszak płaski

Standardowy wieszak płaski (czteropunktowy) do podnośnika umożliwia transfer osoby niepełnosprawnej w pozycji siedzącej. Może być stosowany z każdym typem kamizelki.
zobacz
Wieszak przestrzenny

Przestrzenny wieszak (czteropunktowy) zwiększa komfort i swobodę osoby podnoszonej, szczególnie osób otyłych. Umożliwia transfer w pozycji siedzącej lub półleżącej. Może być stosowany z każdym typem kamizelki. Dostępny w różnych wymiarach.
zobacz
Wieszak ośmiopunktowy

Wieszak ośmiopunktowy pozwala na podnoszenie użytkownika wyłącznie w pozycji leżącej. Wymaga specjalnej kamizelki ośmiopunktowej do podnoszenia w pozycji leżącej.
zobacz
Wieszak na wymiar

Istnieje możliwość personalizacji wieszaka, czyli dopasowanie elementu indywidualnie do potrzeb i schorzeń użytkownika. Do tego typu wieszaka niezbędne jest dokładne dopasowanie kamizelki.
Oferujemy atrakcyjne warunki zakupu
zapoznaj się z: