materace przeciwodleżyne

Dla osób obłożnie chorych lub w trakcie rekonwalescencji po operacji, a także dla osób opiekujących się niepełnosprawnym wygodny materac to podstawa, bez której trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie. Stanowi ono niezastąpione wyposażenie domu osób, które mają ograniczoną zdolność poruszania się. Znacząco ułatwia przeprowadzenie rehabilitacji lub też opiekę nad osobą niepełnosprawną. Tego typu materace są dziś więc niezbędnym elementem, bez którego bardzo ciężko byłoby szybko wrócić do zdrowia po zabiegu operacyjnym. Także osoby niepełnosprawne mogą znacząco ułatwić sobie wykonywanie różnego rodzaju zadań, korzystając z takiego łóżka. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby wybrać odpowiednie materac, który rzeczywiście okaże się wielką pomocą w pokonywaniu niemałych przecież trudności.

Materace Pasywne

Materac Gofer I Materac Gofer
Materac Gofer I stopnia
pokrowiec z bawełny
Materac Gofer do I stopnia
pokrowiec nieprzemakalny
cena 550 zł cena 550 zł
zobacz zobacz
Materac Theraphy Materac Easy Mat
Materac Theraphy do I stopnia
pokrowiec z bawełny
Materac Easy Mat
pokrowiec trykotowy PES
cena 589 zł cena 227 zł
zobacz zobacz
Materac Easy Mat  
Materac Easy Mat
pokrowiec nieprzemakalny
 
cena 370 zł  
zobacz  

Materace Aktywne

Materac MAT-X1 Materac MAT-X2
Materac MAT-X1
125 kg do I stopnia
Materac MAT-X2
150 kg do I stopnia
cena 400 zł cena 400 zł
zobacz zobacz
MAT-X3 Materac ASX Basic
Materac MAT-X3
130 kg do II stopnia
Materac ASX Basic
130 kg do II stopnia
cena 648 zł cena 1 388 zł
zobacz zobacz
Materac ASX Materac ASX Digital
Materac ASX
140 kg do III stopnia
Materac ASX Digital
180 kg do IV stopnia
cena 2 793 zł cena 4 725zł
zobacz zobacz
Materac APM 420 Plus Materac APM 440 Plus
Materac APM 420 Plus
130 kg do IV stopnia
Materac APM 440 Plus
180 kg do IV stopnia
cena 6 794 zł cena 11 597 zł
zobacz zobacz
Materac LAS 500 Materac APM Bari
Materac LAS 500
340 kg do IV stopnia
Materac APM Bari
240 kg do IV stopnia
cena 19 992 zł cena 12 164 zł
zobacz zobacz
Informacje zawarte na stronie, opisy, zdjęcia schematy mają jedynie charakter poglądowy i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Jest to jeden z najważniejszych elementów, o jakie powinniśmy zadbać w momencie, kiedy jeden z domowników wymaga stałej opieki z naszej strony. Bardzo duże znaczenie ma wtedy jego komfort, który z pewnością pomoże w rehabilitacji i po prostu ułatwi wiele, często nawet bardzo podstawowych czynności życiowych. I tak, jednym z najważniejszych czynników przy wyborze łóżka będzie jego rozmiar – parametr ten zależy przede wszystkim od naszych potrzeb oraz możliwości, nie tylko finansowych, ale także mieszkaniowych. Niektóre modele znakomicie sprawdzą się nawet w małych przestrzeniach, podczas gdy w innych przypadkach łóżko rehabilitacyjne zajmować będzie znacznie więcej miejsca.

Łóżko rehabilitacyjne – mebel do zadań specjalnych

Wygodne łóżko rehabilitacyjne to mebel, który zwiększa nie tylko komfort osób obłożnie chorych, ale także znacząco ułatwia pracę ich opiekunom – podczas codziennej pielęgnacji i opieki mogą oni efektywniej wykonywać swoje obowiązki. Dzięki dodatkowej regulacji poszczególnych segmentów łóżka – niepełnosprawnego łatwiej podnieść bez użycia siły. Kolejną zaletą, jaką wyróżnia się łóżko rehabilitacyjne, jest jego mobilność. Wbudowane kółka umożliwiają przestawienie łóżka w dowolny sposób, a wytrzymałe hamulce blokują je w oczekiwanej pozycji, zapewniając maksymalną stabilność.

W ten sposób łóżko może być niezwykle wygodne dla chorego, ale też bardzo proste w użyciu dla opiekuna. Jest to bardzo ważna kwestia, gdyż niekiedy taka opieka wymaga bardzo dużego nakładu sił – w wielu przypadkach opiekunowie muszą codziennie poświęcać mnóstwo czasu oraz energii na opiekę nad bliskimi. W związku z tym warto jest postawić na odpowiednie łóżko rehabilitacyjne, które nie tylko wpłynie pozytywnie na osobę obłożnie chorą, lecz także zwiększy komfort pracy samego opiekuna. To z kolei może doprowadzić do tego, że opieka stanie się nieco łatwiejsza, dzięki czemu opiekun będzie mógł znacznie lepiej rozkładać swoje siły.

Łóżko rehabilitacyjne i bezpieczeństwo chorego

Wybór łóżka dla osoby niepełnosprawnej lub obłożnie chorej wymaga zwrócenia uwagi nie tylko na komfort, jaki niesie za sobą dany mebel, lecz również na aspekty bezpieczeństwa z nim związane. Wspomniane hamulce zabezpieczające to dziś standard przy tego typu meblach – dzięki nim mamy bowiem pewność, że łóżko rehabilitacyjne nie zacznie odjeżdżać, a opiekun będzie w stanie bez żadnych problemów zająć się chorym, kiedy jest taka potrzeba. Ważną kwestią są również barierki ograniczające – gwarantują one, że chory nie zsunie się z łóżka i nie spadnie na podłogę. Takie barierki zabezpieczają przed upadkiem także różnego rodzaju rzeczy osobiste chorego.

Wybierając łóżko rehabilitacyjne musimy więc uwzględnić szereg przeróżnych aspektów, które w ostatecznym rozrachunku mają zagwarantować choremu oraz opiekunowi nie tylko komfort, lecz również bezpieczeństwo i wygodę. W związku z tym, warto jest również zwrócić uwagę na pewne elementy ułatwiające opiekę jak na przykład regulowany stolik, za pomocą którego z łatwością podamy obłożnie chorej osobie posiłek. Ostateczny wybór zależy tylko i wyłącznie od nas i od naszych potrzeb, natomiast opcji jest z pewnością wiele.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Oferujemy atrakcyjne warunki zakupu
zapraszamy do kontaktu
  • Telefon: +48 501 422 992
  • e-mail: biuro@horyzontybezgranic.pl
Dział handlowy
+48 501 422 992