Skuter Inwalidzki

Poruszanie się jest często dla osób niepełnosprawnych dużym utrudnieniem, a elementy architektury, na które zazwyczaj nie zwracamy szczególnej uwagi, mogą okazać się barierami nie do pokonania. Przez te ograniczenia inwalidzi zazwyczaj mają problem z uczestnictwem w życiu społecznym czy brakuje im możliwości załatwienia podstawowych spraw, jak chociażby wizyta u lekarza, czy w urzędzie. Przeszkody można jednak pokonać, dzięki odpowiednio dostosowanemu urządzeniu. Rozwiązaniem jest skuter inwalidzki, za pomocą którego osoby niepełnosprawne będą mogły z łatwością się poruszać i rozpoczną samodzielne wykonywanie różnego rodzaju czynności, na stałe wracając do życia społecznego.

Skutery Inwalidzkie

Skuter inwalidzki Scooter Classic Skuter inwalidzki Scooter Premium
Skuter inwalidzki Scooter Classic Skuter inwalidzki Scooter Premium
cena 20 499 zł cena 17 799 zł
zobacz zobacz
Skuter inwalidzki SC Standard off road Skuter inwalidzki Scooter Plus
Skuter inwalidzki SC Standard off road Skuter inwalidzki Scooter Plus
cena 15 199 zł cena 13 999 zł
zobacz zobacz
Skuter inwalidzki SC 2000  
Skuter inwalidzki SC 2000  
cena 20 999 zł  
zobacz  

Tego typu skuter to bowiem znakomita opcja do poruszania się po mieście. Nie jest to wcale pojazd dużych rozmiarów, dzięki czemu bez większych problemów inwalida będzie mógł poruszać się po chodniku czy nawet po drodze. Oczywiście, takie skutery nie rozwijają zawrotnych prędkości, ale nie są to pojazdy do tego przeznaczone. Ich zadaniem jest przede wszystkim umożliwienie osobom niepełnosprawnym łatwe i skuteczne poruszanie się po miejskich drogach. Warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas skuter inwalidzki jest w stanie dobrze odnaleźć się na różnego rodzaju nawierzchniach. Nie wszędzie mamy przecież do czynienia z prostą, asfaltową drogą, dlatego też skuter powinien być w stanie sprawnie jeździć po każdej powierzchni.

Skutery dla niepełnosprawnych – na co zwrócić uwagę?

W przypadku zwykłych skuterów, większość osób największą wagę przywiążę oczywiście do osiągów czy różnych parametrów związanych z samą wydajnością maszyny. Skuter inwalidzki charakteryzuje się jednak zupełnie innymi cechami, które wychodzą na pierwszy plan. Chodzi tutaj przede wszystkim o łatwość obsługi, ale również bezpieczeństwo i mobilność pojazdu. Wybierając spośród dostępnych modeli, zwróćmy więc uwagę na to, czy osoba niepełnosprawna będzie w stanie poradzić sobie z obsługą i kierowaniem danym skuterem. Wszak poruszanie się skuterem wymaga znajomości ruchów przepisu drogowego chociaż w pewnym stopniu, aby móc jeździć w sposób bezpieczny dla nas samych, jak i dla pozostałych uczestników ruchu.

Inną niezwykle ważną cechą każdego skutera jest jego wygoda – osoba niepełnosprawna musi mieć zapewniony wystarczający komfort związany z korzystaniem z danej maszyny. Skutery dla niepełnosprawnych powinny cechować się więc przede wszystkim dużą wygodą – ważne jest w tym przypadku to, z czego są wykonane i w jaki sposób skonstruowane. W wielu przypadkach możliwa jest nawet personalizacja, co sprawia, że osoba niepełnosprawna może otrzymać skuter dostosowany do jej potrzeb. Dzięki temu możemy mieć pewność, że pojazd będzie komfortowy w użytkowaniu, a siedzisko doskonale dopasowane do osoby prowadzącej.

Życie bez barier

Skutery dla niepełnosprawnych to urządzenia skonstruowane z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają trwałość i wytrzymałość. To zintegrowany system jezdny, który ma za zadanie ułatwić poruszanie się osobom o pewnym stopniu inwalidztwa. Skuter dla niepełnosprawnych jest niezwykle prosty w obsłudze i intuicyjny, dzięki czemu poradzi sobie z nim każdy, bez względu na wiek czy stopień niepełnosprawności. Skutery zapewniają wysoką stabilność, dzięki szeroko rozstawionym kołom. Bezpieczeństwo zapewnia wspomniany już, specjalny system hamulcowy. Dzięki temu nie ma ryzyka, że skuter inwalidzki zjedzie samoczynnie z nierównej powierzchni czy nie zdoła wyhamować przed przeszkodą.

Wszystko to powoduje, iż tego typu skutery cieszą się bardzo dużą popularnością wśród tych osób, które nie są w stanie samodzielnie chodzić. Inwalidztwo nie oznacza jednak, że powinniśmy zostać przykuci do łóżka – skuter pozwala nam wrócić do społeczeństwa i otwiera przed nami możliwości, które wcześniej zdawały się być stracone. Z pomocą takiego skutera nie tylko zaczniemy samodzielnie załatwiać różnego rodzaju formalności, znacząco odciążając opiekunów, ale też różne codzienne czynności, które wcześniej były niemożliwe jak na przykład zrobienie zakupów. Jest to możliwe za sprawą koszyka, w jaki większość modeli jest wyposażonych. Im więcej udogodnień, tym większym ułatwieniem skuter inwalidzki będzie dla osób niepełnosprawnych. Zachęcamy więc do zapoznania się z modelami dostępnymi w naszej ofercie.

Oferujemy atrakcyjne warunki zakupu
zapraszamy do kontaktu
  • Telefon: +48 501 422 992
  • e-mail: biuro@horyzontybezgranic.pl